Recom Power RP30-4815SFW/N
RP30-4815SFW/N picture photo
Mfg. Part Number
RP30-4815SFW/N
Brief Description
CONV DC/DC 30W 18-75VIN 15VOUT
Datasheet Download
RP30-4815SFW/N.pdf
Availability of RP30-4815SFW/N
QUANTITY
RP30-4815SFW/N Order Process
Ship out your order
Specifications of RP30-4815SFW/N
Internal Part NumberEIS-RP30-4815SFW/N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package9
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesPOWERLINE RP30-FW
PackagingTube
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)2A
Power (Watts) - Manufacture Series30W
Voltage - Isolation1.6kV (1600V)
FeaturesRemote On/Off, OCP, OVP, SCP
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-DIP Module
Size / Dimension2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency91%
Power (Watts) - Max30W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP30-4815SFW/N
Related LinksRP30-48, RP30-4815SFW/N Datasheet, Recom Power Distributor
RP30-4815SFW/N Details Description
Related parts for RP30-4815SFW/N
IDC CABLE - MSR40K/MC40M/X datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 1GBIT 7.5NS 66TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET DUAL 8-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 24.9KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 285MA 1.85 OHM datasheet.pdf
IC TXRX DTMF 3V 24SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf