TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1J11RBTDF
RP73PF1J11RBTDF picture photo
Mfg. Part Number
RP73PF1J11RBTDF
Brief Description
RES SMD 11 OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RP73PF1J11RBTDF.pdf
Availability of RP73PF1J11RBTDF
QUANTITY
RP73PF1J11RBTDF Order Process
Ship out your order
Specifications of RP73PF1J11RBTDF
Internal Part NumberEIS-RP73PF1J11RBTDF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP73PF1J11RBTDF
Related LinksRP73PF1, RP73PF1J11RBTDF Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RP73PF1J11RBTDF Details Description
Related parts for RP73PF1J11RBTDF
GDT 400V 20% 1KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SSOP datasheet.pdf
CONN TRANSIST TO-5 3POS GOLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 820 OHM 5% 300W datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A SOT23-5 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 0.3A S-MINI datasheet.pdf