TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1J121RBTDF
RP73PF1J121RBTDF picture photo
Mfg. Part Number
RP73PF1J121RBTDF
Brief Description
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RP73PF1J121RBTDF.pdf
Availability of RP73PF1J121RBTDF
QUANTITY
RP73PF1J121RBTDF Order Process
Ship out your order
Specifications of RP73PF1J121RBTDF
Internal Part NumberEIS-RP73PF1J121RBTDF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP73PF1J121RBTDF
Related LinksRP73PF1J, RP73PF1J121RBTDF Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RP73PF1J121RBTDF Details Description
Related parts for RP73PF1J121RBTDF
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
OPTOISO 5KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.8A 8WSON datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ISL28617 datasheet.pdf
DSUB METAL-HOOD 25P SIDE ENTRY datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ16B PG36 datasheet.pdf
MODULE DIODE 600V 105A ADD-A-PAK datasheet.pdf
I/O CONN datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 300V 20A PCB datasheet.pdf