TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1J12R1BTDF
RP73PF1J12R1BTDF picture photo
Mfg. Part Number
RP73PF1J12R1BTDF
Brief Description
RES SMD 12.1 OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RP73PF1J12R1BTDF.pdf
Availability of RP73PF1J12R1BTDF
QUANTITY
RP73PF1J12R1BTDF Order Process
Ship out your order
Specifications of RP73PF1J12R1BTDF
Internal Part NumberEIS-RP73PF1J12R1BTDF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP73PF1J12R1BTDF
Related LinksRP73PF1J, RP73PF1J12R1BTDF Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RP73PF1J12R1BTDF Details Description
Related parts for RP73PF1J12R1BTDF
MOSFET 2N-CH 20V 3.5A 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 28HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 23POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 125W datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 6' NM SMA MALE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 100A TO-263 datasheet.pdf