Microchip Technology DSC1121CI2-100.0000
DSC1121CI2-100.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1121CI2-100.0000
Brief Description
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
DSC1121CI2-100.0000.pdf
Availability of DSC1121CI2-100.0000
QUANTITY
DSC1121CI2-100.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1121CI2-100.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1121CI2-100.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package110
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1121CI2-100.0000
Related LinksDSC1121CI, DSC1121CI2-100.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1121CI2-100.0000 Details Description
Related parts for DSC1121CI2-100.0000
FIXED IND 1.5UH 8.3A 9.6 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
IC LINE DRIVER ADSL 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC DO204AC datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/4"X200' SPL BK datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.135" NYLON 6.48MM datasheet.pdf