TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1J14R3BTDF
RP73PF1J14R3BTDF picture photo
Mfg. Part Number
RP73PF1J14R3BTDF
Brief Description
RES SMD 14.3 OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RP73PF1J14R3BTDF.pdf
Availability of RP73PF1J14R3BTDF
QUANTITY
RP73PF1J14R3BTDF Order Process
Ship out your order
Specifications of RP73PF1J14R3BTDF
Internal Part NumberEIS-RP73PF1J14R3BTDF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP73PF1J14R3BTDF
Related LinksRP73PF1J, RP73PF1J14R3BTDF Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RP73PF1J14R3BTDF Details Description
Related parts for RP73PF1J14R3BTDF
RES SMD 84.5K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IDC CABLE- ASR40B/AE40M/APK40B datasheet.pdf
BOARD EVAL LM2759 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 562K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 24VOUT 75W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS R/A 4ROW GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 11POS datasheet.pdf