TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1J15RBTDF
RP73PF1J15RBTDF picture photo
Mfg. Part Number
RP73PF1J15RBTDF
Brief Description
RES SMD 15 OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RP73PF1J15RBTDF.pdf
Availability of RP73PF1J15RBTDF
QUANTITY
RP73PF1J15RBTDF Order Process
Ship out your order
Specifications of RP73PF1J15RBTDF
Internal Part NumberEIS-RP73PF1J15RBTDF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP73PF1J15RBTDF
Related LinksRP73PF1, RP73PF1J15RBTDF Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RP73PF1J15RBTDF Details Description
Related parts for RP73PF1J15RBTDF
CORD 3COND M/F EURO UNSHLD 2.5M datasheet.pdf
IC REG BCK 1.5V 0.3A SYNC SC70-6 datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 2AG datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
13+13 WAY F CRIMP L/BORE WO/JS datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 0.15W 1206 datasheet.pdf