TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1J32R4BTDF
RP73PF1J32R4BTDF picture photo
Mfg. Part Number
RP73PF1J32R4BTDF
Brief Description
RES SMD 32.4 OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RP73PF1J32R4BTDF.pdf
Availability of RP73PF1J32R4BTDF
QUANTITY
RP73PF1J32R4BTDF Order Process
Ship out your order
Specifications of RP73PF1J32R4BTDF
Internal Part NumberEIS-RP73PF1J32R4BTDF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP73PF1J32R4BTDF
Related LinksRP73PF1J, RP73PF1J32R4BTDF Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RP73PF1J32R4BTDF Details Description
Related parts for RP73PF1J32R4BTDF
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FUSE 1000A 550V INDUST BS IEC datasheet.pdf
FIXED IND 8.7NH 250MA SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RF 1.6/5.6 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 20% 310VAC AXIA datasheet.pdf