TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1J4K42BTDF
RP73PF1J4K42BTDF picture photo
Mfg. Part Number
RP73PF1J4K42BTDF
Brief Description
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RP73PF1J4K42BTDF.pdf
Availability of RP73PF1J4K42BTDF
QUANTITY
RP73PF1J4K42BTDF Order Process
Ship out your order
Specifications of RP73PF1J4K42BTDF
Internal Part NumberEIS-RP73PF1J4K42BTDF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information1625867-6 Statement of Compliance
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP73PF1J4K42BTDF
Related LinksRP73PF1J, RP73PF1J4K42BTDF Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RP73PF1J4K42BTDF Details Description
Related parts for RP73PF1J4K42BTDF
RES SMD 100 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 6POS STR datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.8A SOT223 datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 8A 3V datasheet.pdf
IC FREQ SYNTHESIZER 16-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 887K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
4,7UF 25V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf