TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1J549RBTDF
RP73PF1J549RBTDF picture photo
Mfg. Part Number
RP73PF1J549RBTDF
Brief Description
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RP73PF1J549RBTDF.pdf
Availability of RP73PF1J549RBTDF
QUANTITY
RP73PF1J549RBTDF Order Process
Ship out your order
Specifications of RP73PF1J549RBTDF
Internal Part NumberEIS-RP73PF1J549RBTDF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)549
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP73PF1J549RBTDF
Related LinksRP73PF1J, RP73PF1J549RBTDF Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RP73PF1J549RBTDF Details Description
Related parts for RP73PF1J549RBTDF
THYRISTOR TVS 220V 250A 3PIN RDL datasheet.pdf
CONN SPRING 33POS SNGL .217 PCB datasheet.pdf
IC ADSL CPE LINE DVR 175MA 8SOIC datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH 480MA SSOT24 datasheet.pdf
Connector Plug Firewire (IEEE 1394) 6 Position Free Hanging (In-Line) datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 37POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T412 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 320mA (Switch) Backlight SOT-23-5 datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.16UF RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS datasheet.pdf