Stackpole Electronics Inc. RPC2512KT22R0
RPC2512KT22R0 picture photo
Mfg. Part Number
RPC2512KT22R0
Brief Description
RES SMD 22 OHM 10% 1.5W 2512
Datasheet Download
RPC2512KT22R0.pdf
Availability of RPC2512KT22R0
QUANTITY
RPC2512KT22R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RPC2512KT22R0
Internal Part NumberEIS-RPC2512KT22R0
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±10%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesPulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPC2512KT22R0
Related LinksRPC251, RPC2512KT22R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RPC2512KT22R0 Details Description
Related parts for RPC2512KT22R0
IC FREQ SYNTH HI PERF VCO 36-LLP datasheet.pdf
OSC PROG LVPECL 2.5V 150PPM SMD datasheet.pdf
POWER SUP MOD 100-120/200-240VAC datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 25V 20% 2824 datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
IC VOICE ECHO CANCELLER 208LBGA datasheet.pdf
CONN EDGE .100 12POS HL LOW P datasheet.pdf