Murata Electronics North America RPE5C1H130J2P1Z03B
RPE5C1H130J2P1Z03B picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C1H130J2P1Z03B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 13PF 50V 5% RADIAL
Datasheet Download
RPE5C1H130J2P1Z03B.pdf
Availability of RPE5C1H130J2P1Z03B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RPE5C1H130J2P1Z03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C1H130J2P1Z03B
Internal Part NumberEIS-RPE5C1H130J2P1Z03B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship RPE5C1H130J2P1Z03B today.
SeriesRPE5C1H130
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-RPE5C1H130J2P1Z03B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksRPE5C1H13, RPE5C1H130J2P1Z03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C1H130J2P1Z03B Details Description
Related parts for RPE5C1H130J2P1Z03B
IDC CABLE - MDJ24K/MC24M/X datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK KEY SLOT 3/16" datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 10W 5% WW RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 64POS DIP PCB IDC datasheet.pdf
RES SMD 1.13M OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
TAPE GEN PURPOSE VHB 6"X5YD datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 4.8"L X 4.72"W datasheet.pdf
CAP ALUM 1.5UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 80V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf