Murata Electronics North America RPE5C1H220J2M1Z03A
RPE5C1H220J2M1Z03A picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C1H220J2M1Z03A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RPE5C1H220J2M1Z03A.pdf
Availability of RPE5C1H220J2M1Z03A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RPE5C1H220J2M1Z03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C1H220J2M1Z03A
Internal Part NumberEIS-RPE5C1H220J2M1Z03A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLRPE Series 23/Apr/2013
RPE Series Revision 06/Jan/2014
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesRPE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPE5C1H220J2M1Z03A
Related LinksRPE5C1H22, RPE5C1H220J2M1Z03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C1H220J2M1Z03A Details Description
Related parts for RPE5C1H220J2M1Z03A
IC VREF SERIES 5V SOT23-6 datasheet.pdf
RES 30 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 890MA 190 MOHM datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27NPT 1-5V datasheet.pdf
DETECT ONLY FORE 3S-AT11M1J0.3M datasheet.pdf
RES 180 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE 600V 600A datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf