Murata Electronics North America RPE5C1H221J2K1A03B
RPE5C1H221J2K1A03B picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C1H221J2K1A03B
Brief Description
CAP CER 220PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RPE5C1H221J2K1A03B.pdf
Availability of RPE5C1H221J2K1A03B
QUANTITY
RPE5C1H221J2K1A03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C1H221J2K1A03B
Internal Part NumberEIS-RPE5C1H221J2K1A03B
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPE5C1H221J2K1A03B
Related LinksRPE5C1H22, RPE5C1H221J2K1A03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C1H221J2K1A03B Details Description
Related parts for RPE5C1H221J2K1A03B
OSCILLATOR TTL PROG 5V ST SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC DC/DC CONV 8-OUTPUT 40QFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf
THERMISTOR datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 2.5MM VERT datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 100V 6A KBL datasheet.pdf