Murata Electronics North America RPE5C1H330J2S1Z03A
RPE5C1H330J2S1Z03A picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C1H330J2S1Z03A
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RPE5C1H330J2S1Z03A.pdf
Availability of RPE5C1H330J2S1Z03A
QUANTITY
RPE5C1H330J2S1Z03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C1H330J2S1Z03A
Internal Part NumberEIS-RPE5C1H330J2S1Z03A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
RPE Series Revision 06/Jan/2014
Standard Package2,000
SeriesRPE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPE5C1H330J2S1Z03A
Related LinksRPE5C1H33, RPE5C1H330J2S1Z03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C1H330J2S1Z03A Details Description
Related parts for RPE5C1H330J2S1Z03A
CONN HEADER .100 SINGL R/A 16POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN PIN HSG 6POS .100 UNLOADED datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS SPST BLUE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 2910 datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC 30A datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf