Murata Electronics North America RPE5C1H392J2K1A03B
RPE5C1H392J2K1A03B picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C1H392J2K1A03B
Brief Description
CAP CER 3900PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RPE5C1H392J2K1A03B.pdf
Availability of RPE5C1H392J2K1A03B
QUANTITY
RPE5C1H392J2K1A03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C1H392J2K1A03B
Internal Part NumberEIS-RPE5C1H392J2K1A03B
PackagingBulk
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPE5C1H392J2K1A03B
Related LinksRPE5C1H39, RPE5C1H392J2K1A03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C1H392J2K1A03B Details Description
Related parts for RPE5C1H392J2K1A03B
CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC RES/MEM TEMP 10/10K 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NO 16A QC TERM datasheet.pdf
IC RS232 LINE DVR/RCVR 20-TSSOP datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 23.74K/125K 48HTQFP datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 1.5A 15W datasheet.pdf