Murata Electronics North America RPE5C1H392J2P1C03B
RPE5C1H392J2P1C03B picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C1H392J2P1C03B
Brief Description
CAP CER 3900PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RPE5C1H392J2P1C03B.pdf
Availability of RPE5C1H392J2P1C03B
QUANTITY
RPE5C1H392J2P1C03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C1H392J2P1C03B
Internal Part NumberEIS-RPE5C1H392J2P1C03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLRPE Series 23/Apr/2013
RPE Series Revision 06/Jan/2014
Standard Package500
SeriesRPE
PackagingBulk
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPE5C1H392J2P1C03B
Related LinksRPE5C1H39, RPE5C1H392J2P1C03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C1H392J2P1C03B Details Description
Related parts for RPE5C1H392J2P1C03B
RES SMD 931 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK 400W 100V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS SKT datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SL-SMT 3.50/08/90LF 1.5 BK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TOOL CRIMP MINI MICRO ADJUST datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf