Murata Electronics North America RPE5C1H470J2S1Z03A
RPE5C1H470J2S1Z03A picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C1H470J2S1Z03A
Brief Description
CAP CER 47PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RPE5C1H470J2S1Z03A.pdf
Availability of RPE5C1H470J2S1Z03A
QUANTITY
RPE5C1H470J2S1Z03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C1H470J2S1Z03A
Internal Part NumberEIS-RPE5C1H470J2S1Z03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLRPE Series Revision 06/Jan/2014
Standard Package2,000
SeriesRPE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPE5C1H470J2S1Z03A
Related LinksRPE5C1H47, RPE5C1H470J2S1Z03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C1H470J2S1Z03A Details Description
Related parts for RPE5C1H470J2S1Z03A
RES ARRAY 7 RES 18K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 100VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/20W 0505 datasheet.pdf
POT 10 OHM 75W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN CRIMP datasheet.pdf
OSC CMEMS 32.768KHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf