Murata Electronics North America RPE5C1H820J2M1Z03A
RPE5C1H820J2M1Z03A picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C1H820J2M1Z03A
Brief Description
CAP CER 82PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RPE5C1H820J2M1Z03A.pdf
Availability of RPE5C1H820J2M1Z03A
QUANTITY
RPE5C1H820J2M1Z03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C1H820J2M1Z03A
Internal Part NumberEIS-RPE5C1H820J2M1Z03A
RPE Series Revision 06/Jan/2014
Standard Package2,000
SeriesRPE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPE5C1H820J2M1Z03A
Related LinksRPE5C1H82, RPE5C1H820J2M1Z03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C1H820J2M1Z03A Details Description
Related parts for RPE5C1H820J2M1Z03A
CABLE USB 1.1 A TO OPEN END 2M datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 RA PTH W/CLIP DR datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 180 OHM 20SOIC datasheet.pdf
MBXL R/A HDR 2LP + 8S + 2LP datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 300VAC Z5U RADIAL datasheet.pdf