Murata Electronics North America RPE5C2A100J2M2Z03A
RPE5C2A100J2M2Z03A picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C2A100J2M2Z03A
Brief Description
CAP CER 10PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RPE5C2A100J2M2Z03A.pdf
Availability of RPE5C2A100J2M2Z03A
QUANTITY
RPE5C2A100J2M2Z03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C2A100J2M2Z03A
Internal Part NumberEIS-RPE5C2A100J2M2Z03A
RPE Series Revision 06/Jan/2014
Standard Package2,000
SeriesRPE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPE5C2A100J2M2Z03A
Related LinksRPE5C2A10, RPE5C2A100J2M2Z03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C2A100J2M2Z03A Details Description
Related parts for RPE5C2A100J2M2Z03A
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SO datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.12 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM BTH A195 TNCM datasheet.pdf
MICRO WIRE SADDLE ADH MNT NAT datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT PIN datasheet.pdf