Murata Electronics North America RPE5C2A221J2P1Z03B
RPE5C2A221J2P1Z03B picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C2A221J2P1Z03B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 220PF 100V 5% RADIAL
Datasheet Download
RPE5C2A221J2P1Z03B.pdf
Availability of RPE5C2A221J2P1Z03B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RPE5C2A221J2P1Z03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C2A221J2P1Z03B
Internal Part NumberEIS-RPE5C2A221J2P1Z03B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship RPE5C2A221J2P1Z03B today.
SeriesRPE5C2A221
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-RPE5C2A221J2P1Z03B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksRPE5C2A22, RPE5C2A221J2P1Z03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C2A221J2P1Z03B Details Description
Related parts for RPE5C2A221J2P1Z03B
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V SOT223 datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
SSD 48GB SCSI datasheet.pdf
IC TXRX 900MHZ 64-LQFP datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM W/CHOKE IEC 8A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 3-15/16" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10K OHM 5% 100W datasheet.pdf
LOW PEAK DUAL ELEMENT 125A 250V datasheet.pdf