Murata Electronics North America RPE5C2A6R0D2S1B03A
RPE5C2A6R0D2S1B03A picture photo
Mfg. Part Number
RPE5C2A6R0D2S1B03A
Brief Description
CAP CER 6PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RPE5C2A6R0D2S1B03A.pdf
Availability of RPE5C2A6R0D2S1B03A
QUANTITY
RPE5C2A6R0D2S1B03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RPE5C2A6R0D2S1B03A
Internal Part NumberEIS-RPE5C2A6R0D2S1B03A
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPE5C2A6R0D2S1B03A
Related LinksRPE5C2A6R, RPE5C2A6R0D2S1B03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RPE5C2A6R0D2S1B03A Details Description
Related parts for RPE5C2A6R0D2S1B03A
IC OPAMP GP 45MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
RES SMD 5.36M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 7.8A SO8FL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CABLE ASSY 26POS RCPT-RCPT 100MM datasheet.pdf
DIP CABLE 14POS datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZD25 PG16 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 9POS C/W 4-40 datasheet.pdf