Recom Power RPM30-483.3SE
RPM30-483.3SE picture photo
Mfg. Part Number
RPM30-483.3SE
Brief Description
CONV DC/DC 30W 36-75VIN 3.3VOUT
Datasheet Download
RPM30-483.3SE.pdf
Availability of RPM30-483.3SE
QUANTITY
RPM30-483.3SE Order Process
Ship out your order
Specifications of RPM30-483.3SE
Internal Part NumberEIS-RPM30-483.3SE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
PackagingBulk
TypeIsolated
Voltage - Input36 ~ 75 V
Output3.3V
Number of Outputs1
Output - 1 @ Current (Max)-
Output - 2 @ Current (Max)-
Output - 3 @ Current (Max)-
Output - 4 @ Current (Max)-
Power (Watts)30W
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseModule
Size / Dimension4.00" L x 2.25" W x 0.75" H (101.6mm x 57.2mm x 19.0mm)
Power (Watts) - Max30W
Approvals-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPM30-483.3SE
Related LinksRPM30-, RPM30-483.3SE Datasheet, Recom Power Distributor
RPM30-483.3SE Details Description
Related parts for RPM30-483.3SE
FUSE BOARD MNT 7A 125VAC/VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 1/6W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX QUAD 1X1 14TSSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 1.5K OHM 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 11.3 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
60/40 370 3% .024DIA./23SWG datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR TO5 0.230" datasheet.pdf