Rohm Semiconductor RPMS1381-H19E4A
RPMS1381-H19E4A picture photo
Mfg. Part Number
RPMS1381-H19E4A
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photo Detectors - Remote Receiver
Brief Description
RECEIVER REMOTE CTRL MOD 37.9KHZ
Datasheet Download
RPMS1381-H19E4A.pdf
Availability of RPMS1381-H19E4A
QUANTITY
RPMS1381-H19E4A Order Process
Ship out your order
Specifications of RPMS1381-H19E4A
Internal Part NumberEIS-RPMS1381-H19E4A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photo Detectors - Remote Receiver
SeriesRPMS1381-H19
Sensing Distance8m
B.P.F. Center Frequency37.9kHz
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Current - Supply300µA
OrientationTop View
Mounting Type*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPMS1381-H19E4A
Related LinksRPMS138, RPMS1381-H19E4A Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
RPMS1381-H19E4A Details Description
Related parts for RPMS1381-H19E4A
JUMPER-H1506TR/A3048W/H1504TR12" datasheet.pdf
MODEM SOCKET CDMA 800/1900 5V datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 1.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 5TSOP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 10V X6S 0201 datasheet.pdf