Recom Power RPP30-2415SW-1F
RPP30-2415SW-1F picture photo
Mfg. Part Number
RPP30-2415SW-1F
Brief Description
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS
Datasheet Download
RPP30-2415SW-1F.pdf
Availability of RPP30-2415SW-1F
QUANTITY
RPP30-2415SW-1F Order Process
Ship out your order
Specifications of RPP30-2415SW-1F
Internal Part NumberEIS-RPP30-2415SW-1F
FamilyDC DC Converters
SeriesPOWERLINE+ RPP30-W
PackagingTube
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)9V
Voltage - Input (Max)36V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)2A
Power (Watts) - Manufacture Series30W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case6-DIP Module
Size / Dimension2.00" L x 1.20" W x 0.43" H (50.8mm x 30.5mm x 10.9mm)
Operating Temperature-45°C ~ 90°C
Efficiency89.7%
Power (Watts) - Max30W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPP30-2415SW-1F
Related LinksRPP30-2, RPP30-2415SW-1F Datasheet, Recom Power Distributor
RPP30-2415SW-1F Details Description
Related parts for RPP30-2415SW-1F
CONN HEADER .100 SINGL R/A 21POS datasheet.pdf
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 14SSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.37KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3V SC70 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 3POS TIN datasheet.pdf
04 MALE CRIMP L/BORE F/LATCHED datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
FAN 24VDC 119X25MM 2WR datasheet.pdf