Recom Power RPP30-2424D-F
RPP30-2424D-F picture photo
Mfg. Part Number
RPP30-2424D-F
Brief Description
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS
Datasheet Download
RPP30-2424D-F.pdf
Availability of RPP30-2424D-F
QUANTITY
RPP30-2424D-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RPP30-2424D-F
Internal Part NumberEIS-RPP30-2424D-F
FamilyDC DC Converters
SeriesPOWERLINE+ RPP30
PackagingTube
TypeIsolated Module
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)36V
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 2-24V
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)625mA, 625mA
Power (Watts) - Manufacture Series30W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case6-DIP Module
Size / Dimension2.00" L x 1.20" W x 0.43" H (50.8mm x 30.5mm x 10.9mm)
Operating Temperature-45°C ~ 91°C
Efficiency90.3%
Power (Watts) - Max30W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPP30-2424D-F
Related LinksRPP30-, RPP30-2424D-F Datasheet, Recom Power Distributor
RPP30-2424D-F Details Description
Related parts for RPP30-2424D-F
TRANS PNP 200V 0.5A SOT-223 datasheet.pdf
IC AMP VIDEO DUAL 300MHZ 8-SOIC datasheet.pdf
IC OCT TRNSP D-TYP LATCH 20TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 2 X 1.8MH 1.0A datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM datasheet.pdf
KIT EVALUATION MAX MAX3638 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ARM 64LQFP datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf