Recom Power RPP30-4815DW-B
RPP30-4815DW-B picture photo
Mfg. Part Number
RPP30-4815DW-B
Brief Description
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS
Datasheet Download
RPP30-4815DW-B.pdf
Availability of RPP30-4815DW-B
QUANTITY
RPP30-4815DW-B Order Process
Ship out your order
Specifications of RPP30-4815DW-B
Internal Part NumberEIS-RPP30-4815DW-B
TypeIsolated Module
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-15V
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)1A, 1A
Power (Watts) - Manufacture Series30W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case6-DIP Module
Size / Dimension2.00" L x 1.60" W x 0.45" H (50.8mm x 40.6mm x 11.4mm)
Operating Temperature-45°C ~ 89°C
Efficiency89.1%
Power (Watts) - Max30W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPP30-4815DW-B
Related LinksRPP30-4, RPP30-4815DW-B Datasheet, Recom Power Distributor
RPP30-4815DW-B Details Description
Related parts for RPP30-4815DW-B
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK 25POS SIDE ENT 3.5MM datasheet.pdf
RES 3.90K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC LINEAR datasheet.pdf
DISPLAY 627NM RED NUMERIC 2.3" datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
TVS DIODE 288VWM 469.9VC P600 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NC SHRT RLLR datasheet.pdf
KJB 21C 21#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf