Recom Power RPP30-4815DW-F
RPP30-4815DW-F picture photo
Mfg. Part Number
RPP30-4815DW-F
Brief Description
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS
Datasheet Download
RPP30-4815DW-F.pdf
Availability of RPP30-4815DW-F
QUANTITY
RPP30-4815DW-F Order Process
Ship out your order
Specifications of RPP30-4815DW-F
Internal Part NumberEIS-RPP30-4815DW-F
TypeIsolated Module
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-15V
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)1A, 1A
Power (Watts) - Manufacture Series30W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case6-DIP Module
Size / Dimension2.00" L x 1.20" W x 0.43" H (50.8mm x 30.5mm x 10.9mm)
Operating Temperature-45°C ~ 89°C
Efficiency89.1%
Power (Watts) - Max30W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPP30-4815DW-F
Related LinksRPP30-4, RPP30-4815DW-F Datasheet, Recom Power Distributor
RPP30-4815DW-F Details Description
Related parts for RPP30-4815DW-F
RES 523 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 900 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 3.15KV RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS M12 5V datasheet.pdf
POWER MOD IGBT NPT PHASE LEG SP6 datasheet.pdf
TRIMMER 2.5K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
IC TXRX RS485 RS422 SOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
508 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf