Sensata Technologies/Airpax IEGHS11-26301-58-V
IEGHS11-26301-58-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGHS11-26301-58-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IEGHS11-26301-58-V.pdf
Availability of IEGHS11-26301-58-V
QUANTITY
IEGHS11-26301-58-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGHS11-26301-58-V
Internal Part NumberEIS-IEGHS11-26301-58-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGHS11-26301-58-V
Related LinksIEGHS11-2, IEGHS11-26301-58-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGHS11-26301-58-V Details Description
Related parts for IEGHS11-26301-58-V
TRANSFORMER CCFL 6W 20V 11MA SMD datasheet.pdf
BOX ABS BLK/GRAY 7.08"L X 8.08"W datasheet.pdf
CAP CER 33PF 1KV NP0 1210 datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 10NS 28TSOP datasheet.pdf
CAP ROCKER RECTANGULAR RED datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 76.7VC SMA datasheet.pdf
PANEL KNOCKOUT KIT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
TRANS NPN BIPO 12V 100MA CPH6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES SMD 9.1M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf