Recom Power RPP30-4815DW-L
RPP30-4815DW-L picture photo
Mfg. Part Number
RPP30-4815DW-L
Brief Description
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS
Datasheet Download
RPP30-4815DW-L.pdf
Availability of RPP30-4815DW-L
QUANTITY
RPP30-4815DW-L Order Process
Ship out your order
Specifications of RPP30-4815DW-L
Internal Part NumberEIS-RPP30-4815DW-L
TypeIsolated Module
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-15V
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)1A, 1A
Power (Watts) - Manufacture Series30W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case6-DIP Module
Size / Dimension2.00" L x 1.20" W x 0.46" H (50.8mm x 30.5mm x 11.7mm)
Operating Temperature-55°C ~ 89°C
Efficiency89.1%
Power (Watts) - Max30W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPP30-4815DW-L
Related LinksRPP30-4, RPP30-4815DW-L Datasheet, Recom Power Distributor
RPP30-4815DW-L Details Description
Related parts for RPP30-4815DW-L
BATTERY PACK NICAD 10.8V 600MAH datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
IC DGTL POT 64POS 5K 8LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 66MHZ 8CASON datasheet.pdf