Susumu RR0306P-332-D-C
RR0306P-332-D-C picture photo
Mfg. Part Number
RR0306P-332-D-C
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 0.5% 1/20W 0201
Datasheet Download
RR0306P-332-D-C.pdf
Availability of RR0306P-332-D-C
QUANTITY
RR0306P-332-D-C Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0306P-332-D-C
Internal Part NumberEIS-RR0306P-332-D-C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0306P-332-D-C
Related LinksRR0306P, RR0306P-332-D-C Datasheet, Susumu Distributor
RR0306P-332-D-C Details Description
Related parts for RR0306P-332-D-C
IC LOAD SWITCH FIX CURR SOT23-5 datasheet.pdf
ENCODER OPT LO TORQ PB 16POS PC datasheet.pdf
CONN HOUSING RCPT .100 4POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4-POS datasheet.pdf
HIGH TEMPERATURE RING TONGUE TER datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
IC VREG 4CH SWITCH AUTO datasheet.pdf
RES 118 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10MM 5VDC datasheet.pdf