Susumu RR0510P-4320-D
RR0510P-4320-D picture photo
Mfg. Part Number
RR0510P-4320-D
Brief Description
RES SMD 432 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RR0510P-4320-D.pdf
Availability of RR0510P-4320-D
QUANTITY
RR0510P-4320-D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0510P-4320-D
Internal Part NumberEIS-RR0510P-4320-D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0510P-4320-D
Related LinksRR0510P, RR0510P-4320-D Datasheet, Susumu Distributor
RR0510P-4320-D Details Description
Related parts for RR0510P-4320-D
RES SMD 51K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 10POS datasheet.pdf
BOX PLSTC GRY/CLR 12.5" X 10.72" datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 10% 2910 datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 1.3NH 1A 100 MOHM SMD datasheet.pdf