Susumu RR0510R-36R5-D
RR0510R-36R5-D picture photo
Mfg. Part Number
RR0510R-36R5-D
Brief Description
RES SMD 36.5 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RR0510R-36R5-D.pdf
Availability of RR0510R-36R5-D
QUANTITY
RR0510R-36R5-D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0510R-36R5-D
Internal Part NumberEIS-RR0510R-36R5-D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36.5
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0510R-36R5-D
Related LinksRR0510R, RR0510R-36R5-D Datasheet, Susumu Distributor
RR0510R-36R5-D Details Description
Related parts for RR0510R-36R5-D
CABLE KIT FOR KVM PS/2 10' datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 7/16 5V 12" datasheet.pdf
CAP CER 7PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF FOR RJ45 PLUG datasheet.pdf
6839BPE 10 PACKED datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V THRU HOLE datasheet.pdf