Susumu RR0510R-43R2-D
RR0510R-43R2-D picture photo
Mfg. Part Number
RR0510R-43R2-D
Brief Description
RES SMD 43.2 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RR0510R-43R2-D.pdf
Availability of RR0510R-43R2-D
QUANTITY
RR0510R-43R2-D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0510R-43R2-D
Internal Part NumberEIS-RR0510R-43R2-D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0510R-43R2-D
Related LinksRR0510R, RR0510R-43R2-D Datasheet, Susumu Distributor
RR0510R-43R2-D Details Description
Related parts for RR0510R-43R2-D
RES SMD 430K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT PAR 28-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 15V OUT datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
25P F CRIMP BODY 4-40 INSERTS datasheet.pdf
CONN EDGE .100 50POS DR LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .050 THRUHL datasheet.pdf