Susumu RR0510R-54R9-D
RR0510R-54R9-D picture photo
Mfg. Part Number
RR0510R-54R9-D
Brief Description
RES SMD 54.9 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RR0510R-54R9-D.pdf
Availability of RR0510R-54R9-D
QUANTITY
RR0510R-54R9-D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0510R-54R9-D
Internal Part NumberEIS-RR0510R-54R9-D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)54.9
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0510R-54R9-D
Related LinksRR0510R, RR0510R-54R9-D Datasheet, Susumu Distributor
RR0510R-54R9-D Details Description
Related parts for RR0510R-54R9-D
CONN HEADR BRKWAY .100 16POS STR datasheet.pdf
RES 500 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RND STNDFF 10-32 STEATITE 1-1/4" datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 8.2 OHM 0606 datasheet.pdf
IC SMART LOAD SWITCH SC70-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 5% 0.4W 0805 datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR PT/112M 10K/1.0% datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
RES 4 OHM 8W 0.5% TO220 datasheet.pdf
LED XLAMP 2700K WHITE 36V SMD datasheet.pdf