Yageo RT0805BRE0734KL
RT0805BRE0734KL picture photo
Mfg. Part Number
RT0805BRE0734KL
Brief Description
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RT0805BRE0734KL.pdf
Availability of RT0805BRE0734KL
QUANTITY
RT0805BRE0734KL Order Process
Ship out your order
Specifications of RT0805BRE0734KL
Internal Part NumberEIS-RT0805BRE0734KL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RT0805BRE0734KL
Related LinksRT0805B, RT0805BRE0734KL Datasheet, Yageo Distributor
RT0805BRE0734KL Details Description
Related parts for RT0805BRE0734KL
HOOK-UP STRND 8AWG GRN/YEL 1000' datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 1.5GHZ SOT23-5 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 200MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 15POS .3M datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 21POS R/A GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1HV(10KV) PIN datasheet.pdf
RES 1 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf