Susumu RR0510R-57R6-D
RR0510R-57R6-D picture photo
Mfg. Part Number
RR0510R-57R6-D
Brief Description
RES SMD 57.6 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RR0510R-57R6-D.pdf
Availability of RR0510R-57R6-D
QUANTITY
RR0510R-57R6-D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0510R-57R6-D
Internal Part NumberEIS-RR0510R-57R6-D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0510R-57R6-D
Related LinksRR0510R, RR0510R-57R6-D Datasheet, Susumu Distributor
RR0510R-57R6-D Details Description
Related parts for RR0510R-57R6-D
SSR OCMOS FET 120MA 2CH NO 8-SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.78KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 13A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 29POS 2MM T/H datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 300POS SMD datasheet.pdf
POT 7.5K OHM 12.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf