Susumu RR0510R-750-D
RR0510R-750-D picture photo
Mfg. Part Number
RR0510R-750-D
Brief Description
RES SMD 75 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RR0510R-750-D.pdf
Availability of RR0510R-750-D
QUANTITY
RR0510R-750-D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0510R-750-D
Internal Part NumberEIS-RR0510R-750-D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0510R-750-D
Related LinksRR0510, RR0510R-750-D Datasheet, Susumu Distributor
RR0510R-750-D Details Description
Related parts for RR0510R-750-D
RES SMD 169 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
IC MPU M683XX 25MHZ 357BGA datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 68K OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC CTRLR MULTI-OUTPUT 48TQFN datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3UH 270MA 850 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 220PO datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 500MA 125V datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3700K 2SMD datasheet.pdf
RES 1.3M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf