Susumu RR0816P-1213-D-09D
RR0816P-1213-D-09D picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-1213-D-09D
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 121K OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-1213-D-09D.pdf
Availability of RR0816P-1213-D-09D
QUANTITY
RR0816P-1213-D-09D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-1213-D-09D
Internal Part NumberEIS-RR0816P-1213-D-09D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-1213-D-09D
Related LinksRR0816P-1, RR0816P-1213-D-09D Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-1213-D-09D Details Description
Related parts for RR0816P-1213-D-09D
RES SMD 4.53K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
SUB-MINIATURE SNAP ACTING SWITCH datasheet.pdf
ANTNNA 433MHZ 1/4WAVE RPSMA 180" datasheet.pdf
OSC XO 33.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CABLE 12COND 22AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
RES 2.75K OHM 0.6W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
S31 SOLD.TIP LONGLIFE 0 4MM SI15 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 1.5A DO214AC datasheet.pdf