Susumu RR0816P-203-D
RR0816P-203-D picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-203-D
Brief Description
RES SMD 20K OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-203-D.pdf
Availability of RR0816P-203-D
QUANTITY
RR0816P-203-D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-203-D
Internal Part NumberEIS-RR0816P-203-D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-203-D
Related LinksRR0816, RR0816P-203-D Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-203-D Details Description
Related parts for RR0816P-203-D
IDC CABLE - MDM20T/MC20M/MDM20T datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 12POS DUAL GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 16V X7R 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 155VIN 13.8VOUT 25W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T766 datasheet.pdf
ADAPTER F/F TNC/SMA 18GHZ datasheet.pdf