Susumu RR0816P-204-B-T5
RR0816P-204-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-204-B-T5
Brief Description
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-204-B-T5.pdf
Availability of RR0816P-204-B-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RR0816P-204-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-204-B-T5
Internal Part NumberEIS-RR0816P-204-B-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-204-B-T5
Related LinksRR0816P-, RR0816P-204-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-204-B-T5 Details Description
Related parts for RR0816P-204-B-T5
JUMPER-H1503TR/A3049W/H1501TR 6" datasheet.pdf
RELAY IMPULSE SPDT 10A 220V datasheet.pdf
RACK STEEL 17.5X21.3X68.2 GRY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf