Susumu RR0816P-2152-D-33C
RR0816P-2152-D-33C picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-2152-D-33C
Brief Description
RES SMD 21.5KOHM 0.5% 1/16W 0603
Datasheet Download
RR0816P-2152-D-33C.pdf
Availability of RR0816P-2152-D-33C
QUANTITY
RR0816P-2152-D-33C Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-2152-D-33C
Internal Part NumberEIS-RR0816P-2152-D-33C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-2152-D-33C
Related LinksRR0816P-2, RR0816P-2152-D-33C Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-2152-D-33C Details Description
Related parts for RR0816P-2152-D-33C
RES SMD 22 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 120MA 3.3 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 1% 1/6W 0402 datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 5.23 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 768 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS PNL MNT RA PIN datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC ROSA GEN II 40KM LC XMD V5 datasheet.pdf
CAP FILM 0.022 UF 10% 300 VAC RA datasheet.pdf