Susumu RR0816P-2490-B-T5-39A
RR0816P-2490-B-T5-39A picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-2490-B-T5-39A
Brief Description
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-2490-B-T5-39A.pdf
Availability of RR0816P-2490-B-T5-39A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RR0816P-2490-B-T5-39A Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-2490-B-T5-39A
Internal Part NumberEIS-RR0816P-2490-B-T5-39A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)