Susumu RR0816P-2843-D-E00
RR0816P-2843-D-E00 picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-2843-D-E00
Brief Description
RES SMD 284K OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-2843-D-E00.pdf
Availability of RR0816P-2843-D-E00
QUANTITY
RR0816P-2843-D-E00 Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-2843-D-E00
Internal Part NumberEIS-RR0816P-2843-D-E00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)284k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-2843-D-E00
Related LinksRR0816P-2, RR0816P-2843-D-E00 Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-2843-D-E00 Details Description
Related parts for RR0816P-2843-D-E00
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 36POS datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.105" NYLON 13MM datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SMART RESET 6UDFN datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
4P 6C 4W VERT XCHD HDR datasheet.pdf
MICRO 21C P 30" WHT datasheet.pdf