Susumu RR0816P-3920-D-58A
RR0816P-3920-D-58A picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-3920-D-58A
Brief Description
RES SMD 392 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-3920-D-58A.pdf
Availability of RR0816P-3920-D-58A
QUANTITY
RR0816P-3920-D-58A Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-3920-D-58A
Internal Part NumberEIS-RR0816P-3920-D-58A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-3920-D-58A
Related LinksRR0816P-3, RR0816P-3920-D-58A Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-3920-D-58A Details Description
Related parts for RR0816P-3920-D-58A
CONN HEADER 18POS 2MM RT ANG TIN datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 5A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 30KV Z5U AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SST 8TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP FILM 90UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf