Susumu RR0816P-8450-B-T5-90A
RR0816P-8450-B-T5-90A picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-8450-B-T5-90A
Brief Description
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-8450-B-T5-90A.pdf
Availability of RR0816P-8450-B-T5-90A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RR0816P-8450-B-T5-90A Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-8450-B-T5-90A
Internal Part NumberEIS-RR0816P-8450-B-T5-90A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-8450-B-T5-90A
Related LinksRR0816P-84, RR0816P-8450-B-T5-90A Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-8450-B-T5-90A Details Description
Related parts for RR0816P-8450-B-T5-90A
TVS DIODE 376VWM 632.1VC SMD datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 1A TO220AB datasheet.pdf
PHOTODIODE 3MM 780NM datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.91 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 20TSSOP datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-DHVQFN datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.3V 0.15A 4WLCSP datasheet.pdf