Susumu RR0816P-9090-D-93A
RR0816P-9090-D-93A picture photo
Mfg. Part Number
RR0816P-9090-D-93A
Brief Description
RES SMD 909 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816P-9090-D-93A.pdf
Availability of RR0816P-9090-D-93A
QUANTITY
RR0816P-9090-D-93A Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816P-9090-D-93A
Internal Part NumberEIS-RR0816P-9090-D-93A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816P-9090-D-93A
Related LinksRR0816P-9, RR0816P-9090-D-93A Datasheet, Susumu Distributor
RR0816P-9090-D-93A Details Description
Related parts for RR0816P-9090-D-93A
CONN HDR 2MM 34POS 30U" AU SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLK 14POS 5.08MM ANGLE datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 26POS 5A datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
CBL ASSY 58A NM NF datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 2CH 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 806 OHM 0.3W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 54POS datasheet.pdf