Susumu RR0816Q-150-D
RR0816Q-150-D picture photo
Mfg. Part Number
RR0816Q-150-D
Brief Description
RES SMD 15 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816Q-150-D.pdf
Availability of RR0816Q-150-D
QUANTITY
RR0816Q-150-D Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816Q-150-D
Internal Part NumberEIS-RR0816Q-150-D
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816Q-150-D
Related LinksRR0816, RR0816Q-150-D Datasheet, Susumu Distributor
RR0816Q-150-D Details Description
Related parts for RR0816Q-150-D
CONN CARD BUS FRAME 25POS 0.9MM datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 200MA 2.11 OHM TH datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 45NS 34WFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL TIN 50POS datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 2.54MM T/H datasheet.pdf