Murata Electronics North America DFE252010P-3R3M=P2
DFE252010P-3R3M=P2 picture photo
Mfg. Part Number
DFE252010P-3R3M=P2
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 2.1A 195 MOHM
Datasheet Download
DFE252010P-3R3M=P2.pdf
Availability of DFE252010P-3R3M=P2
QUANTITY
DFE252010P-3R3M=P2 Order Process
Ship out your order
Specifications of DFE252010P-3R3M=P2
Internal Part NumberEIS-DFE252010P-3R3M=P2
FamilyFixed Inductors
SeriesDFE252010P
Material - CorePowdered Iron
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating2.1A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)195 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DFE252010P-3R3M=P2
Related LinksDFE252010, DFE252010P-3R3M=P2 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DFE252010P-3R3M=P2 Details Description
Related parts for DFE252010P-3R3M=P2
RES ARRAY 4 RES 680K OHM 2008 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.5 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 16VDC 1210 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1.1A AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB datasheet.pdf
LED COB CXA1507 4000K WHITE SMD datasheet.pdf
IC LED DRIVER RGLTR DIM datasheet.pdf
IC FPGA 233 I/O 256VF datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 1600VDC datasheet.pdf