Susumu RR0816Q-15R4-D-19R
RR0816Q-15R4-D-19R picture photo
Mfg. Part Number
RR0816Q-15R4-D-19R
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 15.4 OHM 0.5% 1/16W 0816
Datasheet Download
RR0816Q-15R4-D-19R.pdf
Availability of RR0816Q-15R4-D-19R
QUANTITY
RR0816Q-15R4-D-19R Order Process
Ship out your order
Specifications of RR0816Q-15R4-D-19R
Internal Part NumberEIS-RR0816Q-15R4-D-19R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0816
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RR0816Q-15R4-D-19R
Related LinksRR0816Q-1, RR0816Q-15R4-D-19R Datasheet, Susumu Distributor
RR0816Q-15R4-D-19R Details Description
Related parts for RR0816Q-15R4-D-19R
RES SMD 909 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC LATCH OCT D-TYPE 3ST 20-SOIC datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.78A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ D2PAK datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 800V 1.5A datasheet.pdf